Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. birželio 04 d.
Laikas 03:35:08

MĄSTYK ŽALIAI » Pinigai iš spintos. Nieko negalima išmesti

2012-10-16

Popierius, tušti stiklo buteliai, PET buteliai, tetra pak pakuotės ir netgi metalai taip pat gali papildyti kišenę vienu ar kitu litu. Tik reikia žinoti, kur vis tai galima priduoti. Taigi, nieko nelaukusi ir „Pinigų karta“ nuskubėjo pasižiūrėti, kaip vyksta atliekų pridavimo procesas, ir kiek pinigų duoda už jas.

Buteliai populiariausi

Pasak tokių atliekų supirkimo įmonės „EKOtaškas“ vadovo Rimanto Gaudučio, stiklo buteliai yra populiariausi, jų žmonės prirenka daugiausiai.

„Už skaidrų, atrūšiuotą stiklą mes mokame 14 centų už kilogramą, o už spalvotą – vienuolika, už PET butelius mokam 75 centus už kilogramą, aliuminio skardines -1.25 Lt, makulatūros kilogramas kainuoja 10 ct, tetra pak – 30 ct, panaudota elektronikos įranga 10ct kilogramas, na ir siuo metu nemokamai priimam galvalinius elementus bei baterijas“, – pasakojo „EKOtaškas“ vadovas.

Jo teigimu, žmonėms Vilniuje yra išmokama apie 200 tūkst. litų per mėnesį už visas atliekas, atneštas priduoti.

Kokie žmonės ateina į punktus, anot R.Gaudučio, sunku pasakyti. Čia lankosi ir kostiumuoti verslininkai ir litą prie lito dedantys žemiausios socialinės klasės atstovai.

„Matote, vieniems labai svarbu yra ekologija, todėl jie rūšiuoja šiukšles, kitiems toks atliekų rinkimas yra papildomas uždarbis, todėl žmonės pas mus lankosi labai įvairūs“, – kalbėjo vadovas.

Renka ir vaikai

R.Gaudutis tikino, kad nemažai yra vaikų, kurie į supirkimo punktus priduoda stiklo butelius, makulatūrą, ar plastikinius butelius.

„Teko ne kartą matyti, kaip vaikai atneša maišus, pilnus atliekų, tam, kad gautų savo asmeninį pinigėlį. Bet vėlgi, vieni tai daro skatinami šeimos, dėl daugiau žaidimo formos, o kitiems tai yra neišmatuojama būtinybė“, – teigė jis.

„EKOtaško“ vadovo manymu, toks atliekų rūšiavimas ir pridavimas kiekvienam yra ne tik finansinė, bet ir ekologinė motyvacija.


Kamilė Šulcaitė

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas