Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 24 d.
Laikas 03:36:12

Kultūra » Pinigai už keliavimą į darbą dviračiu

2014-06-10

dviratis

Už kiekvieną į darbą dviračiu numintą kilometrą – priedas prie atlyginimo, – tokiu, rodos, itin novatorišku, sprendimu Prancūzijos valdžia skatina visuomenę automobilius keisti į sveikesnį transportą. Tačiau sveikos gyvensenos idėjomis užsikrėtusioje Lietuvoje tokios iniciatyvos jau veikia. Štai kompanijos „Arimex“ darbuotojams kelionė į darbą dviračiu kaskart leidžia kišenę papildyti 20 Lt.

„Visada mėgau sportą, o, kai įmonė pristatė šią programą, turiu papildomos motyvacijos judėti daugiau, – juokiasi logistikos skyriui vadovaujantis Tadas Baltrušaitis ir priduria, – „Be to, atvažiavęs į darbą dviračiu, prie stalo jau sėdu žvalus ir energingas, tad tai neblogas būdas dirbti efektyviau“.

Tadas – ne vienintelis, prisijungęs prie sveikos gyvensenos iniciatyvos. Pernai vasarą dviračiais į darbą važinėjo 10 proc. „Arimex“ darbuotojų. Suskaičiuota, kad jie numynė 5501 km.

„Iniciatyvą tęsime ir šiemet. Palaikome sveikos gyvensenos idėjas ir skatiname darbuotojus gyventi sveikiau, daugiau judėti, – sakė Jurga Sakalauskaitė, „Arimex“, prekiaujančios riešutais ir džiovintais vaisiais, rinkodaros skyriaus vadovė. – Norime paraginti ir kitas įmones prisidėti prie šios iniciatyvos. Tikime, kad sveikas ir laimingas darbuotojas – didžiausias kiekvienos įmonės turtas“.

Tiesa, kelionė dviračiu į darbą nesuteikia teisės į jį vėluoti, tad pelną ji duoda tik tuomet, kai laikomasi įmonės nustatytų reikalavimų. Svarbiausias iš jų – saugumas. Įmonės vadovų reikalavimu, visi, prisijungę prie iniciatyvos darbuotojai, privalo mūvėti šalmus ir segėti atšvaitus.


Wikimedia Commons nuotr.

BNS Spaudos centras

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas