Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. birželio 01 d.
Laikas 23:29:10

Politika » Pluoštinių kanapių įstatymo projektui po svarstymo pritarta

2013-04-20

kanapes

Seimas po svarstymo pritarė europiniams Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pataisų projektui Nr. XIP-4657(2), Pluoštinių kanapių įstatymo projektui Nr. XIP-4658(2) ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų projektui Nr. XIP-1175(3).

Pluoštinių kanapių įstatymo projektu siekiama nustatyti pluoštinių kanapių auginimo priežiūros reikalavimus ir įvežamų kanapių sėklų, skirtų ir neskirtų sėjai, licencijavimo reikalavimus, licencijų išdavimo, galiojimo stabdymo ar panaikinimo tvarką.

Šiuo projektu siūloma nustatyti ir pluoštinių kanapių sėklų, neskirtų sėjai, patvirtintųjų importuotojų pripažinimo tvarką; numatyti institucijas, atsakingas už pluoštinių kanapių auginimo ir importo licencijavimo priežiūrą. Pluoštinių kanapių augintojai būtų įpareigoti iki kiekvienų metų balandžio 1 d. deklaruoti auginamų kanapių laukus, o per 3 dienas nuo augalų žydėjimo pradžios informuoti Valstybinę augalininkystės tarnybą. Pluoštinių kanapių ir kanapių sėklų importo į Lietuvos Respublikos teritoriją licencijų išdavimo funkciją, vykdytų Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Priėmus įstatymų projektus būtų išvengta Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės prieštaravimų. Lietuvos žemdirbiams būtų suteikta galimybė už reglamento (EB) Nr. 1120/2009 10 straipsnio sąlygas atitinkančių kanapių veislių auginimą gauti išmokas.

Svarstomomis Narkotikų įstatymo pataisomis siūloma pakeisti šio įstatymo 1 straipsnį, nurodant, kad šis įstatymas nebūtų taikomas kanapėms, kultivuojamoms vien tik pramoniniams tikslams (pluoštui ir sėkloms) arba sodininkystei ir reglamentuojamoms Pluoštinių kanapių įstatymu.

ATPK pataisų projektu siūloma nustatyti, atsakomybę asmenims, pažeidusiems pluoštinių kanapių auginimo, importo, tiekimo rinkai, prekybos, sandėliavimo tvarkos reikalavimus. Siūloma, kad tokiems asmenims galėtų būti skiriama bauda nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

Šiuo metu Lietuvoje draudžiamas visų be išimties veislių kanapių auginimas, o už šio draudimo pažeidimus numatyta baudžiamoji ir administracinė atsakomybė.

Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pataisų projektui po svarstymo pritarta už balsavus 6, prieš – 6 ir 17 Seimo narių susilaikius.

Už Pluoštinių kanapių įstatymo projektą po svarstymo balsavo 56, prieš buvo 8, susilaikė 23 Seimo nariai.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų projektui po svarstymo pritarė 62, susilaikė 14 parlamentarų.


Wikimedia Commons nuotr.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

888 — 2013-04-27 19:15

Kiek nekaltų žmonių mokėjo baudas už rastą neaiškios kilmės kanapę?
EuroSojuzas ką nori tą daro su Lietuva: štai kanapės ir linai buvo pagrindiniai senovės lietuvių pramoniniai augalai. Čia priėjo JivraSojuzas ir tarė: užteks tų tradicijų, turi būti tautų brolybė, laisvė, lygybė tarp tautų ir fsio, lietuviai tapo nebe lietuviais…

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas