Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 10 d.
Laikas 11:01:36

Politika » Po svarstymo pritarta naujos atominės elektrinės statybai

2012-06-20

Seimas po svarstymo pritarė naujos atominės elektrinės statybai Lietuvoje. Už tai numatantį naujos redakcijos Atominės elektrinės įstatymo projektą Nr. XIP-4407(2) balsavo 72, prieš buvo 18, susilaikė 32 Seimo nariai.

„Branduolinės jėgainės elektros kaina, kurią ir ekspertai teigia, ir Ūkio ministerijos specialistai dar sykį perskaičiavo, su paskolų grąžinimu ir su 10 % dividendų nuo savo kapitalo, gauname elektros savikainą 18 ct už kilovatvalandę per visus 60 metų. Įsiklausykime į šituos skaičius. Jeigu mes pasakome, kad reikalinga sava generacija ir sava generacija turi būti ekonomiška, tai niekas negali paneigti ekonominės naudos atominės elektrinės gaminamos elektros energijos ir jos privalumų”, – atominės elektrinės privalumus vardino Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

„Projektas yra pernelyg brangus ir rizikingas tokiai mažai šaliai kaip Lietuva. Verdančio vandens reaktorius, gerbiamieji kolegos, tai vis dėlto yra vakarykštės dienos technologija. Vakarykštės dienos technologija ir jo saugumui užtikrinti reikės daug daugiau papildomų lėšų negu kad jūs apskaičiavote”, – pasirinktu reaktoriaus tipu abejojo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė Birutė Vėsaitė.

„Mes šiandien neturime jokių garantijų iš mūsų partnerių, yra daug kalbama ir spekuliuojama, kad mus remia Europos Komisija, estai, latviai. Nė vienas jų nėra nei pasirašęs, nei pasakęs, kad jie mus rems daugiau negu moraliai. Beje, latviai pasakė, kad neturi pinigų, estai, kad neskubės dalyvauti. Taigi dėl šių priežasčių, kolegos, duoti šiandien startą šitam procesui, kuris kainuos šimtus milijonų litų net iki kito etapo Lietuvos žmonėms būtų neatsakinga”, – frakcijos „Tvarka ir teisingumas” poziciją išsakė seniūnas Valentinas Mazuronis.

„Tai paskutinis šansas Lietuvai išlikti branduolinės energetikos valstybe. Mes iš tarybinių laikų paveldėjome vieną auksinį dalyką – atominę elektrinę, kurios atstatomoji vertė su infrastruktūra – apie 40 mlrd. litų. Manau, kad vienintelis šansas yra šitą aukso kalną paveldėtą – tęsti tradicijas ir ant jo pagrindo pastatyti naują atominę elektrinę, kuri perspektyvoje tikrai garantuotai Lietuvai duos daug naudos – ekonominės, socialinės, tame tarpe ir politinės”, – balsuoti už projektą ragino frakcijos „Tvarka ir teisingumas” narys Julius Veselka.


LR Seimo kanceliarijos informacija

Wikimedia.org nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas