Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. spalio 26 d.
Laikas 09:59:23

EKOVAIKYSTĖ » Rūšiavimo žaislas

2011-08-11

2-4 m. vaikai labia mėgsta rūšiuoti. Vieni tėsiog dėlioja daiktus, kiti rūšiuoja pagal dydį, spalvas ir t.t. Tad šį kartą sugalvojau paprastą rūšiavimo žaidimą.

Prireiks: dėžutės nuo kiaušinių, spalvoto popieriaus (jei rasit vienspalvio galit naudoti iš senų žurnalų), žirklių ir vienspalvių sagų.
Pasigaminimo trukmė – apie 20 min.

Kiaušinių dėžutės dangtelį nukerpam – jo šiame žaidime neprireiks. Tačiau galite neišmesti, o pababigus žaisti tiesiog tuo pačiu dangteliu uždengti kad neišsimėtytų žaidimo dalys arba dangtelį panaudoti kitam žaidimui ar darbeliui su vaiku. Mes naudojom 8 sagas ir spalvas, tai tiek ir palikom vietų dėžutėje, kitas tiesiog nukirpom.

Iš spalvoto popieriaus iškerpam rutuliukus, kurių dydis turėtų būti toks, kad tilptų įdėti į dėžutę. Spalvos turi atitikti jūsų pasirinktų sagų spalvą. Jei neturite nei spalvoto popieriaus, nei popieriaus iš senų žurnalų, galite rutuliukus išsikirpti iš balto popieriaus ir juos tiesiog nuspalvoti flomasteriais ar kitais dažais (mes būtent taip padarėm su pilka spalva). Atkreipkit dėmesį, kad 1,5-2 m. vaikui užtektų ir 4 pagrindinių spalvų, vyresniam jau reiktų daugiau. Jei gaminat žaislą keturmečiui ar penkiamečiui, vietoj spalvų rūšiavimo žaidimo galite padaryti skaičiavimo žaidimą. Tokiu atveju vietoj spalvotų rutuliukų iškerpat baltus ir juose užrašot skaičius nuo 1 iki, tarkim, 10. Tuomet reiktų daugiau sagų,bet nesvarbu kokios spalvos. Vaikas, į vietą, kur užrašyta 1 deda vieną sagą, kur 5 – penkias ir t.t.

Rutuliukus su spalvomis (ar su skaičiais) dedam į paruoštą dėžutę.

Na, ir žaidžiam! Kiekvienai sagai vaikas turi surasti tos pačios spalvos „namučius“ dėžutėje. Nepamirškite pagirti ir paskatinti vaiko, tuomet žaisti jam patiks dar labiau.

Tai vienas iš tų žaidimų, kurį atsidėsim ir žaisim dar ne vieną kartą.


www.medinisarkliukas.lt
www.facebook.com/medinisarkliukas.lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas