Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 19 d.
Laikas 19:10:38

Aktualijos » Senėjimą skatinantys įpročiai

2015-11-27

senejimas

Senstate greičiau, negu bėga metai? Labai gali būti, kad atėjo metas permąstyti savo kasdienius įpročius (mitybą, miego režimą ir pan.) – jie gali sutrumpinti jūsų gyvenimą arba atvirkščiai – pridėti keletą papildomų metų. Sužinokite, kas skatina senėjimą ir kaip pristabdyti šį procesą.
 

Retai atsisakote deserto
 
Smaližiams prisideda ne tik nereikalingų kilogramų – jie ir sensta greičiau: išnyksta gaivi veido spalva, po akimis atsiranda juodi ratilai, oda sudrimba, paburksta, raukšlės gilėja, išsiplečia poros… Norite ilgiau išsaugoti jaunystę – kitą kartą atsisakykite deserto!
 
Miegate mažiau nei 5 valandas per parą
 
Visaverčio miego atsisakymas – tai ne tik maišai po akimis, bet ir trumpesnis gyvenimas. Geriausia miegoti po 7 valandas per dieną. Atsigulkite anksčiau, jeigu trūksta laiko išsimiegoti. Miego trūkumas lemia tai, kad dieną jaučiamės vangesni ir ne tokie energingi, sunkiau koncentruojame dėmesį ir greičiau priaugame nereikalingo svorio.
 
Jūs prilipote prie televizoriaus ekrano
 
Viena – pažiūrėti neilgą mėgstamo serialo seriją, kas kita – prilipti prie televizoriaus visai dienai. Tyrimai rodo, kad už kiekvieną televizoriaus žiūrėjimo valandą gyvenimo trukmė trumpėja 22 minutėmis. Žmonės, kurie per dieną praleidžia priešais televizoriaus ekraną po 6 valandas, gyvena vidutiniškai 5 metais trumpiau, negu tie, kurie jo nežiūri. Jeigu sėdite nejudėdami daugiau nei 30 minučių, organizmas pradeda kaupti cukraus atsargas, ima augti svoris, todėl kas pusę valandos reikėtų atsikelti ir pasivaikščioti, arba dar geriau – padaryti vieną kitą nesudėtingą, bet naudingą pratimą.
 
Jūs praleidžiate daug laiko sėdimoje padėtyje

Sėdimo gyvenimo būdo pavojai žinomi turbūt visiems: didėja inkstų, širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio ir nutukimo rizika. Reguliarūs pratimai padėtų išvengti šių nemalonumų.
 
Nenaudojate apsauginių priemonių nuo saulės
 
Paprastai mes gana daug laiko praleidžiame lauke, ir mūsų odą neigiamai veikia saulės spinduliai. Kaip tikriausiai žinute, UV spinduliai skatina odos senėjimą, ir veikia jie ne tik tada, kai saulėta, bet ir lietingu oru. Apsauginės priemonės su SPF filtrais nuo 30 iki 50 padės apsaugoti odą.
 
Piktnaudžiaujate makiažu
 
Nesaikingai naudojamos makiažo priemonės kenkia odai: produktai aliejiniu pagrindu ją nepastebimai sendina ir skatina uždegimus, o spiritiniu (kartu su įvairiais kvapikliais ir kitais cheminiais komponentais) sausina (pašalinus apsauginį riebalų sluoksnį, oda raukšlėjasi greičiau).
 
Pamirštate kremu pasitepti akių vokus
 
Oda aplink akis yra plonesnė, negu viso likusio veido. Naudodami drėkinamasis priemones jūs galite ilgesnį laiką atrodyti jaunesni – jos stimuliuos kolageno ir elastino sintezę, oda bus stangresnė, raukšlelių bus mažiau.
 
Jūs miegate veidu į pagalvę
 
Miegas ant pilvo arba ant šono skatina senėjimą ir raukšlių atsiradimą. Jeigu nuolat miegate prispaudę veidą prie pagalvės, jūs atimate iš jos galimybę „atgauti formą“. Pratinkitės miegoti ant nugaros!
 
Jūs per daug šildote namus
 
Kai už lango – šlapia ir šalta, norisi, kad namie būtų šilčiau. Tačiau atminkite, kad šiltas oras sausina odą ir ją sendina. Naudokite oro drėkintuvus, kad išvengtumėte odos sausėjimo, šerpetojimo ir skilinėjimo. Šildymo sezono metu galima ant radiatorių džiauti šlapius rankšluosčius, pasistatyti kambaryje indą su vandeniu ir taip drėkinti orą.

Jūs visiškai atsisakote riebalų
 

Kai kurie riebalai odai yra tiesiog būtini. Omega-3 riebalų rūgštys, esančios riebioje žuvyje, kai kuriuose riešutuose (pavyzdžiui, graikiniuose) bei linų sėmenyse, palaiko odos stangrumą ir padeda išvengti raukšlių. Įtraukite žuvį į savo racioną bent du kartus per savaitę.
 
Jūs dažnai kūprinatės
 
Jeigu daug laiko praleidžiate prie kompiuterio, jūsų stuburas gali įgauti sveikam stuburui nebūdingą formą. Normali forma primena S raidę – ji efektyviai palaiko organus ir kūną. Nuolat kūprinantis, iškrypsta stuburas, išauga krūvis raumenims ir tarpslanksteliniams diskams bei kaulams. Kontroliuokite kūno padėtį.
 
Žinoma, senėjimą skatinančių priežasčių galima išskirti daug daugiau (tarp jų – rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu, narkotikai, stresas, ligos ir t.t.), tačiau jeigu sugebėsite pakeisti bent jau anksčiau minėtus įpročius – ženkliai pagerinsite savo savijautą, gyvenimo kokybę ir ilgiau išliksite jaunesni.
 
Būkite sveiki!


sveikata_logo

 

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas