Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2019 m. birželio 25 d.
Laikas 12:57:41

Aktualijos » Slidžius batus galima „pataisyti“

2014-11-27

batai

„Paspaudus šaltukui, gatvės tapo slidžios, o kiemsargiai dar nespėjo jų pabarstyti. Mano visi batai labai slidūs. Ką daryti?“ – klausia Birutė Z. iš Kretingos.

Atsako batų meistras Petras Smališius .

Geriausia, žinoma, įsigyti batus neslidžiais padais. Tokie dažniausiai būna guminiai padai. Nors dabar nesližių būna ir poliuretaninių padų. Naujus batus turėtumėte rinktis taip pat, kaip ir automobilių padangas – protektorius turi būti gilus, rantytas, tada nereikės baimintis plikšalos.

Prie kitų batų padų, kad jie neslystų, galima priklijuoti specialią dangą. Tačiau ji gerai prilimpa ne prie visų padų, pavyzdžiui, prie kaučiukinių iš viso nelimpa. Priklijuoti batų padus gali kainuoti nuo 8 iki 30 Lt.

Jei nespėjote batų nunešti į avalynės taisyklą, išpurkškite batų padus plaukų laku. Kai jis sukietės, odinis arba guminis batų padas taps šiurkštesnis. Žinoma, tokia priemonė padės tik laikinai, o procedūrą reikės kartoti.

Galima atsargiai patrinti batų padus švitriniu popieriumi – jie truputį pasišiauš ir taps ne tokie slidūs. Parduotuvėse galima įsigyti ir specialių lipdukų arba prie pado priklijuoti paprasčiausią dvipusę lipnią juostą ar medicininį pleistrą. Tačiau ir jie tarnaus neilgai.

Patikimiausia priemonė yra vadinamieji batų trosai. Tai specialios apsaugos nuo slydimo. Pirmiausia jas pradėjo naudoti kalnų turistai ir alpinistai, bet greitai šis išradimas paplito. Tiesa, apsaugos, kurias naudoja į kalnus kopiantys žmonės, yra sudėtingesnės, panašios į slidžių apkaustus, tvirtinamus prie batų. Dažnai jie būna su spygliais, kad į ledą įsmigęs batas tvirtai laikytųsi. Tad alpinistai juokais juos vadina „katėmis“.

Tiems, kas vaikšto mieste, tokių įmantrybių nereikia, užtenka paprastų apsaugų. Dažniausiai tai būna prie batų pado kabėmis tvirtinami sukryžiuoti trosai, apsukti vieline spirale, kurie neleidžia batui slysti. Šios apsaugos veikia taip pat, kaip ir automobilių ratų grandinės.

Batų apsaugos nėra pigios – kainuoja apie 40 Lt, bet jas galima nuo vienų batų nuimti ir uždėti ant kitų. Tiesa, tam reikės šiek tiek fizinės jėgos.

Apsaugos pagamintos taip, kad iš viršaus jų dažniausiai nė nematyti, tad nereikia baimintis, kad jos pakenks jūsų įvaizdžiui. Tiesa, aukštakulniams batams jos netinka. Tad juos vis tiek teks nešti pas avalynininką, kad priklijuotų neslidų padą.


Wikimedia Commons nuotr.

valstietis

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas