*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. spalio 23 d.
Laikas 12:13:56

BŪK SĄMONINGAS » Soda: kertam lažybų, jūs nežinojote!

2015-05-22

soda

Žemėje būtų labai gera gyventi, jeigu visas mūsų problemas spręstume pasitelkę universalias priemones. Deja, norus pildančios auksinės žuvelės egzistuoja tik pasakose… Tačiau kasdienėje buityje, kalbant apie paprastus ir gal net gana banalius dalykus, universalumu pasižyminčių priemonių tikrai esama. Viena iš jų – pati paprasčiausia soda.

Paprastai ši priemonė naudojama labai retai, tačiau išbandžius ją kitos neretai tiesiog nublanksta. Juk sodą galima panaudoti pačioms įvairiausioms reikmėms – ji tampa nepamainoma pagalbininke kulinarijoje, buityje, tinka grožio ir sveikatos procedūroms ir t.t.

Šalina dėmes

Išmaišykite 6 valgomuosius šaukštus sodos trečdalyje puodelio šilto vandens, užtepkite ant dėmių, truputį palaikykite ir įkiškite skalbti kaip paprastai.

Šalina nemalonius šiukšliadėžės kvapus

Soda gali suteikti gaivumo šiukšliadėžei, net jeigu joje yra šiukšlių. Tiesiog užberkite šiek tiek sodos. Ir, žinoma, nepamirškite reguliariai išplauti šiukšliadėžės (pageidautina – taip pat su soda).

Užpildas vinių paliktoms skylėms

Sumaišykite sodą su dantų pasta ir užtepkite skyles. Palaukite, kol gerai išdžius.

Indų pėdsakai

Jeigu ant medinių baldų liko dėmių nuo lėkščių ir stiklinių, jas nuvalyti galima sodos tirpale sudrėkintu skudurėliu.

etiketas

Vamzdžių valymui ir kvapams iš jų naikinti

Supilkite puoduką sodos į vamzdžius, užpilkite ant viršaus tokiu pat kiekiu acto. Pridenkite kuo nors ir palikite kuriam laikui, o po to užpilkite karštu vandeniu.

Šaldytuvo kvapams naikinti

Geriausia, kai šaldytuvas nekvepia niekuo, todėl laikykite jame atidarytą sodos pakelį (galima ir šaldymo kameroje). Tiesa, anglis su šia užduotimi susidoroja geriau, bet jeigu jos nėra – išsiversti galima ir su soda.

Riebaluotų indų plovimui

Jeigu plaunate indus indaplovėje, sumaišykite du šaukštus sodos su pasirinkta plovimo priemone, ir be problemų nuplausite visus riebalus. Na, o jeigu indus plaunate rankomis, palikite juos ištepę tokiu mišiniu 15 minučių.

Smulkintuvo (virtuvės kombaino) valymui

Kad nereikėtų išimti visų peiliukų, pripilkite iki pusės vandens, įberkite šaukštą sodos ir įpilkite šiek tiek indų ploviklio. Įjunkite smulkintuvą kelioms sekundėms ir išskalaukite su vandeniu.

Mikrobangų krosnelės valymui

Anksčiau ar vėliau mikrobangų krosnelė pradeda nemaloniai kvepėti. Visų šių „aromatų“ puokštės atsikratysite, jeigu lėkštutėje su vandeniu ištirpinsite 2 šaukštus sodos, įkišite į mikrobangų krosnelę ir pakaitinsite 3 minutes. Po to patrinkite krosnelės vidų kempine arba skudurėliu.

Kavinuko valymui

Pripilkite šilto vandens ir įberkite ketvirtadalį puodelio sodos. Skalaukite, kol nutirps apnašos.

Nemalonus avalynės kvapas

Nesvarbu, ar kalbame apie sportinius batus, ar apie aukštakulnius batelius – receptas visai avalynei vienas: palikite paketėlį sodos apavo viduje.

Dezodorantas plastikiniams indeliams

Kadangi plastikiniai indeliai ilgai išlaiko įvairius kvapus, vien išplauti indų plovikliu nepakanka. Pripilkite į juos vandens ir įberkite sodos, kurį laiką palaikykite, ir tada išplaukite kaip paprastai.

Veido kaukė

Lygiomis dalimis sumaišykite sodą ir vandenį, užtepkite ant veido ir po 10 minučių nuplaukite sukamaisiais judesiais – taip pašalinsite apmirusias odos ląsteles ir išvalysite poras.

Nuo pleiskanų

Jeigu įprastą šampūną 2 savaitėms pakeisite sodos tirpalu, pleiskanas galėsite pamiršti.

Nemalonus rankų kvapas

Jeigu pjaustėte svogūną ar česnaką, ir dabar jūsų rankos nemaloniai kvepia, sumaišykite sodą ir skystą muilą (santykiu 3:1), tada nusiplaukite rankas. Taip ne tik pašalinsite nemalonius kvapus, bet dar ir suminkštinsite odą.

Savadarbis kūno dezodorantas

Lygiomis dalimis sumaišius sodą ir kukurūzų krakmolą, galima gauti puikiausią dezodorantą – tereikia pabarstyti pažastis šiuo mišiniu ir viskas. Jeigu jums arčiau širdies rutulinis arba pieštukinis dezodorantas, tokį mišinį maišykite su kokosų aliejumi.

Mažina niežulį po vabzdžių įkandimo

Sumaišykite sodą ir vandenį (santykiu 1:3) ir patepkite šiuo mišiniu niežtinčią vietą – palengvėjimą pajusite jau po kelių minučių.

Kaip ištraukti stiklo šukeles

Jeigu sudaužėte stiklinę ir mažų šukelių pateko po oda, iš sodos ir vandens pasidarykite košelę, patepkite ja pažeistą vietą ir aptvarstykite. Po paros oda pabrinks, ir pašalinti šukeles bus paprasčiau.

Kempinių plovimui

Taip, plauti reikia net ir valymo priemones. Litre vandens ištirpinkite 4 šaukštus sodos ir išplaukite kempines.

Naminių gyvūnų žaisliukų valymui

Sakoma, kad šuns burnos ertmė švaresnė, negu žmogaus, tačiau tai negelbsti žaislų nuo dulkių, ir purvo. Ištirpinkite litre vandens 4 šaukštus sodos – šiuo tirpalu lengvai nuplausite nešvarumus. Jeigu žaislas iš kailio,  pabarstykite jį soda ir nuvalykite šepetėliu po 15 minučių.

Vaikų žaislų valymui

Pabarstykite drėgną ir švarią kempinę soda ir tiesiog nuvalykite tuos žaisliukus ir paviršius, su kuriais kontaktuoja jūsų mažylis.

Automobilio salono valymui

Medžiaga sugeria kvapus. Pabarstykite saloną soda, palaukite 15 minučių arba daugiau ir išsiurbkite su dulkių siurbliu. Soda tinka ir chromuotiems paviršiams, akumuliatoriams, kilimėliams ir peleninei valyti.

Nuo piktžolių

Viskas, ką reikia padaryti – pabarstyti piktžoles soda.

Kačių tualetui

Prieš pildami kraiką į dėžutę, ant dugno plonu sluoksniu paberkite sodos. Jos reikėtų užberti ir ant viršaus – visa tai padės išvengti nemalonaus kvapo.


sveikata_logo

 

 

 

 

Žemėje būtų labai gera gyventi, jeigu visas mūsų problemas spręstume pasitelkę universalias priemones. Deja, norus pildančios auksinės žuvelės egzistuoja tik pasakose… Tačiau kasdienėje buityje, kalbant apie paprastus ir gal net gana banalius dalykus, universalumu pasižyminčių priemonių tikrai esama. Viena iš jų – pati paprasčiausia soda.


Paprastai ši priemonė naudojama labai retai, tačiau išbandžius ją kitos neretai tiesiog nublanksta. Juk sodą galima panaudoti pačioms įvairiausioms reikmėms – ji tampa nepamainoma pagalbininke kulinarijoje, buityje, tinka grožio ir sveikatos procedūroms ir t.t.


Šalina dėmes

 

 

Daugiau: http://sveikata.tv3.lt/straipsnis/soda-kertam-lazybu-jus-nezinojote-2710?category=36&utm_source=copy&utm_medium=txt&utm_campaign=copy-txt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas