Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. spalio 26 d.
Laikas 09:11:53

EKOVAIKYSTĖ » Spalvinga knygelė vaikučiams

2011-10-04

Dienos po truputį jau vėsta, taip ir norisi vakarus praleisti lovoje su puodeliu arbatos, gabalėliu karšto naminio obuolių pyrago ir gera knyga… O kai vaikas dažnai mato skaitančius tėvus, ir pačiam atsiranda noras tą daryti. Tad šį kartą siūlome pasigaminti knygelę vaikučiams. Kokią – čia lems tik jūsų fantazija ir vaiko poreikiai.

Gal jūsų vaikas jau domisi spalvomis, tokiu atveju darykite knygelę apie spalvas, jei domisi gyvūnais – tuomet apie gyvunus, o gal transportu, daržovėmis, skaičiais ar raidelėmis?

Prireiks: tuščių lapų, senų žurnalų, laikraščių, reklaminių bukletų, skylamušio, juostelės, žirklių, klijų.

Daugiausiai laiko „surijo“ paveikslėlių ieškojimas senuose laikraščiuose, žurnaluose, reklaminėse skrajutėse. Tiesą pasakius užtrukau net ne vieną savaitę – kiekvieną kartą, kai į rankas papuldavo skrajutė ar perskaitydavau žurnalą kruopščiai peržiūrėdavau visas fotografijas, reklamas ir išsikirpdavau tas, kurios man galėtų praversti. Per tą laiką prikaupiau tiek, kad užtektų visą vaikišką enciklopediją padaryti, bet šį kartą mano tikslas buvo – knygelė apie gyvūnus. Tad kitas žingsnis – paveikslėlių karpymas.

Baltus lapus sukarpiau į keturias lygias dalis, kairiame šone išmušiau skylamušiu skylutes, surišau juostele, kad gautųsi kaip knygutė ir ėmiaus klijuoti paveiksliukus.
Ir ką gi – galima skaityti!

 

Net jei jau ir turite sukaupę paveikslėlių kolekciją šiam darbeliui paskirkite pusvalandį, nes karpymas užtrunka ilgiau nei kartais norėtųsi. Žinoma, jei jūsų vaikutis dar visai nedidelis, gal užteks ir kelių puslapių, tuomet užtruksite žymiai trumpiau. Bet jei auginate trimetį ar keturmetį – reiks labai pasistengti! Jei knygelė skirta mažesniam vaikučiui, galite knygelės pagrindui naudoti ne paprastus lapus, o kartoną – tokiu atveju yra tikimybė, kad knygelė „gyvuos“ žymiai ilgiau.

Tiesa, paveikslėlių knygelės knygynuose kainuoja vidutiniškai 15 Lt, bet manau, kad verta sutaupyti ir tokias paprastas knygeles tikrai galima gamintis namuose.


www.medinisarkliukas.lt
www.facebook.com/medinisarkliukas.lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Daina — 2011-10-07 10:13

Reikes pasigaminti, atrodo paprasta ir paskui galima saugoti vaikuciui tokias knygeles ir atiduoti, kai bus didelis :)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas