Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. spalio 25 d.
Laikas 14:56:01

EKOVAIKYSTĖ » Stalo žaidimas “Surask karūną”

2011-07-06

Orai už lango nelepina, o ir vaikai sriguliuoja, dabar visą laiką praleidžiame namie, todėl šį kartą nusprendėm pasidaryti stalo žaidimą, kurį pavadinom „Surask karūną“. Na, šiandien juk Mindaugo karūnavimo diena, arba kitaip sakant Valstybės diena. Stalo žaidimai geri ne tik dėl lavinančių savo savybių, bet ir todėl, kad gali suburti visą šeimą pasibūti kartu prie vieno stalo. Šis žaidimas ne išimtis – reiks ir mamytės bei tėvelio pagalbos žaidžiant.

Prireiks:

Storo kartono (mes naudojom nuo senos dėžės), plonesnio kartono (gali būti nuo plonesnės „tortinės“ dėžutės ar pan.), pieštuko, flomasterių ar pieštukų, žirklių, ir, jei turite įvairių trafaretų – tiktų ir nuo sausainių, bet jei neturit – ne bėda.

Iš kartoninės dėžės iškerpam žaidimo pagrindą – dydis priklauso nuo vaiko amžiaus, gebėjimų ir, aišku, nuo jūsų laiko kantrybės bei noro :) Ant jo piešiam įvairias figūras. Šį darbą atlikau naudodama trafaretus – iš pirkto stalo žaidimo išėmus kartonines figūrėles rėmo neišmečiau, laikiau panašiems atvejams. Pastaruoju metu daug atliekų neišmetu, ką paprastai mesčiau lauk, kaupiu juos įvairiems vaikų darbeliams ir žaidimams. Taip pat galite naudoti ir sausainių formeles. Bet jei nieko panašaus neturite, nenusiminkit – galite piešti ir patys. Ant mūsų žaidimo lentos atsidūrė akiniai, grybas, mėnulis, širdelė, katinas, žirklės ir, aišku, karūna.

Nupieštas figūrėles aš apvedžiojau skirtingomis spalvomis – kiekviena figūrėle turi savo spalvą.

Ant plonesnio kartoninio lapo nupiešiau tas pačias figūrėles, kurias piešiau ir pagrindinėj žaidimo lentoj. Va čia man trafaretai ir pasitarnavo. Jei trafaretų nenaudojate, reiks pasistengti panašiai atkartoti figūras ir čia. Tiesa, čia karūnos nebuvo.

Šias figūras iškirpau, nuspalvinau kiekvieną ta spalva, kuria buvau apvedusi pagrindinėj žaidimo lentoj.

Iškirptas figūrėles apklijavau lipnia juosta, kad ilgiau galima būtų žaisti šiuo žaidimu, nes, kaip žinia, plonas kartonas nėra patvarus. (Deja, manęs ir lipni juosta neišgelbėjo – jau po pirmo žaidimo buvo suplėšytas šaukštas ir akiniai)

Na, žaidimas jau paruoštas, galima žaisti!

Kiekvienas palaukia savo eilės, o jai atėjus, traukia iš krūvelės vieną figūrėlę ir ieško kur jos vieta lentoje. Suradus uždeda. Taip vienas po kito traukia ir deda, kol baigiasi visos figūrėlės. Lieka viena karūna neuždengta. Šioje vietoje galima būtų papsakoti vaikui istorijos apie Karalių Mindaugą, kaip įkūrė Lietuvos valstybę arba tiesiog paskaityti apie tai padavimą.

Kaip įtraukti vaikus į šio žaidimo gaminimą – kiekvieno reikalas, gal vieni gali spalvinti, kiti kirpti, treti apvedžioti figūrėles ir pan. Maniškiai šį kartą didelio noro padėti gaminti neparodė, tad jiems atiteko tik žaidėjų rolė :)

Kuo labiau bus vaikas įtrauktas, tuo jam smagesnis žaidimas bus, o taip pat ir daugiau lavinsis – piešiant, karpant lavinasi smulkioji motorika, žaidžiant – atmintis, mąstymas, spalvų skyrimas- (nepamirškite įvardinti ir daikto spalvos, pvz. Rudas grybas, juo da katė, tokiu “mokymosi” būdu vaikas lengvai jas įsimena. Žaidžiant grupėje lavėja bendravimo bei komunikacijos įgūdžiai. 


Rubriką parengė www.medinisarkliukas.lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Ramunėlė — 2011-07-22 20:28

pats nerealiausias zaidimas. siulau visiems visiems ISBANDYTI;) tikrai vertas demesio

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas