Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 13 d.
Laikas 19:03:06

Ekonomika » Sunku susikaupti darbe? Patarimai, kaip išlaikyti dėmesį ir koncentraciją

2015-03-17

protas

Darbo vietoje mes esame nuolat blaškomi kolegų, socialinių tinklų, netikėtų skambučių ir dar begalės šalutinių informacijos šaltinių. Kaip suvaldyti visą šį srautą ir atlikti savo darbus efektyviai, sistemingai ir, svarbiausia, nenuvargstant? Štai keletas patarimų, kurie padės jums išlikti efektyviems visą darbo dieną ir visas užduotis atlikti laiku.

* Susidarykite savo dienotvarkę ir jos laikykitės, neleiskite sau nukrypti, nebent to reikalauja susiklosčiusios aplinkybės. Dienos pabaigoje apžvelkite, ką padarėte, ko nepadarėte. Įvertinkite, kodėl kažkurios užduotys buvo neatliktos. Galbūt patingėjote, o gal tiesiog laiką blogai suiplanavote, būtkite sąžiningi ir atsakingi patys sau.

* Vienu metu dirbkite tik vieną darbą, jei reikia išjunkite visas programas, kurios trukdo jūsų darbui. Pasilikite atsidarę tik tą programą, su kuria dirbate. Na, o jei tokios nėra, galite išvis išjungti kompiuterį.

* Susitvarkykite darbo stalą. Nereikalingi dokumentai ir popieriai blaško jūsų dėmesį.

* Darbe laikykitės režimo, nusistatykite laiką kada pietaujate ir užkandžiaujate. 

* Paprašykite kolegų, kad atliekant svarbias užduotis jūsų netrukdytų.

* Darykite pertraukėles. Nusistatykite, kas kiek laiko padarysite pertraukėles, leiskite savo smegenimis atsipalaiduoti, nepersitempkite. Čia labai svarbu leisti pailsėti ne tik protui, bet ir akims, todėl, jei galite, atsitraukite nuo kompiuterio, pažiūrėkite pro langą.

* Jei pajutote nuovargį ar energijos stoką, išgerkite vandens, ne kavos. Gali būti, kad nuovargis signalizuoja apie kūne vykstančią dehidrataciją.

* Jei darbas labai nuobodus – susitarkite su savimi. Tarkime, jei valandą dirbsite šį nuobodų darbą, vėliau save pamaloninsite – nueisite išgerti kavos, pažiūrėsite trumpą filmuką. Daug pastangų reikalaujančias užduotis įvykdome daug greičiau, jei žinome, kas po jų laukia.

Sėkmės dirbant ir efektyviai planuojant laiką!

Dalykine komunikacija


supremus

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas