*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. rugsėjo 28 d.
Laikas 22:24:59

Ekonomika » Tikrasis kiaušinių kelias iki mūsų stalo

2010-11-04

]

Pirkėjai, kurie rūpinasi ne tik savo, bet ir gyvūnų gerove, turėtų susimąstyti, kokius kiaušinius perka ir, svarbiausia, iš kur juos perka. Slapta kamera užfiksuoti vaizdai Jungtinės Karalystės fermose, kaip yra renkami viščiukai.

Vos išsiritę gyvūnai, sukeliami ant konvejerio ir čia jie rūšiuojami: vyriškos giminės viščiukai yra nužudomi, o moteriškos paliekami – dėl kiaušinių – keliauja į fermą. Nors moteriškos lyties viščiukai praeina pirmąjį atrankos etapą, tačiau toliau jie dedami į įrenginius, kuriuose nukertami snapai ir paskiepijami nuo įvairių ligų. Snapai kerpami naudojant karštą vielą.

Tokios priemonės pasirenkamos, siekiant užtikrinti, kad ankštuose narveliuose gyvūnai vienas kito nesužeis.

Didžiosios Britanijos gyvūnų globos organizacijos Viva! slapta užfiksavusi tikrąją realybę, kas vyksta viščiukams fermose  jų pirmąsias dienas. Nors, kaip teigia organizacijos atstovas, šiuose veiksmuose nėra nieko nelegalaus, tačiau tai parodo, koks yra iš tikrųjų gyvūno kelias, o idealios fermos piešinėliai ant kiaušinių dėžučių tėra tik iliuzija.

Slaptas filmavimas vyko rugpjūčio mėnesį, dviejose Britanijos peryklose. Vienoje jų, nereikalingi vyriškos lyties viščiukai apnuodijami dujomis, tuomet jie supakuojami šerti ropliams. Antrojoje, nereikalingi viščiukai gyvi sumetami į mėsmalę dar vadinamą  IMD – Instantaneous Mechanical Destruction (momentinio naikinimo mechanizmas).

Jungtinės Karalystės kiaušinių gamybos pramomė laikosi pozicijos, kad toks naikinimo metodas yra retas. Tačiau filmuota medžiaga, kurioje matyta IMD, yra daryta vienoje pagrindinių šalies peryklų.

Viščiukų nuodijimo metodas yra patvirtintas Vyriausybės maisto ir ekologinio ūkininkavimo skyriaus ir Humaniško skerdimo asociacijos. Organizacijos Viva! vadovas, Justin Kerswell sakė: „Kiaušinių industrijoje vyksta siaubingi dalykai, kuriuos siekiama nuslėpti nuo jūsų.“

„Pirmą kartą Jungtinėje Karalystėje, kiaušinių pramonėje, buvo paviešinta paslaptis – kas atsitinka su vyriškos lyties viščiukais. Matoma, kad jų yra daugiau nei reikalaujama, tai reiškia, kad jie yra išrūšiuojami ir, tuomet, tūkstančiai jų žūsta per dieną ar dvi.“

Kaip toliau pasakojo Viva! atstovas, konvejerio sistema rūšiuojanti gyvūnus yra naudojama net ekologiškų kiaušinių ūkiuose. „Sunku įsivaizduoti, kad pusryčiams mes valgome tokių vištų kiaušinius,“ pasakojo J. Kerswell.

Kiaušinių informacinė tarnyba, nepaisydama akivaizdžiai pateiktų įrodymų, gynė tokią pramonės praktiką.  Jie teigė: „Kiaušinių pramonėje, viščiukai yra skirstomi į moterškus ir vyriškus, pagal plunksnų spalvą. Akivaizdu, kad tik moteriškos lyties viščiukai gali dėti kiaušinius,“ pasakojo tarnybos atstovas.

Anksčiau vyriškos lyties viščiukai būdavo auginami, jie buvo skirti mėsos pramonei, tačiau dabar yra išvesta nauja veislė, kurios vištos labai greitai auga. Blogiausia, kad gaidžiukai šiai veislei netinkami, todėl būtina jais atsikratyti.

Viščiukų šalinimas paprastai atliekamas paleidžiant aglies dioksidą arba anglies dioksido ir argono mišinį, kuris greitas ir neskausmingas, be to, patvirtintas Humaniško skerdimo asociacijos.


Parengta pagal: Daily Mail

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

gediminas — 2014-08-21 18:05

Tikiuosi kad per tiek laiko sie pauksciuku zudikai atitinkamai ir gan grieztai yra jau nubausti

http://alvernia.universityhotelnetwork.com/ — 2011-10-13 13:19

omg :( those people are animals it’s not enough that people eat them????????? wtf ….

Gyvi viščiukai paukštyne sumalami | Ekodiena 2010-11-18 15:59

[…] Neseniai, slapta kamera tokie vaizdai buvo užfiksuoti Didžiosios Britanijos viščiukų fermoje. […]

ropleez — 2010-11-04 18:39

…siaubinga???!!! Siaubinga kas jus EDAT BET KA – gyva, negyva, kruta, nekruta, sumalta, nesumalta… :(((( ZALIA mesa tasykit – kam ja virt, energija eikvot? Shudas tai tas pats isheina!
Gal norit tais vishciukais, vishtom, kiaulem, karvem, delfinais, banginias PABUT??? …Ir savo subine pajust KA REISHKIA ZUDYTI? …ne…ka reishkia BUTI ZUDOMAM!

Simas — 2010-11-04 15:47

Zvelkite i geraja puse, ko taip pesimistiskai visi raso?! Ai luktelkit, nera cia gerosios puses..

salota — 2010-11-04 15:15

nebevaziuosiu i anglija :(

vistyte — 2010-11-04 14:56

siaubinga, koki maista mes valgome. Negana, kad darzoves uzterstos ir sunku rasti tikrai ekologisku, o kaip auginami gyvunai is vis tragedija.

sima — 2010-11-04 13:16

kaip baisiai cia viskas atrodo…. :(

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas