Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 17 d.
Laikas 08:51:49

Pažeidimai » UAB ,,Švenčionių vaistažolės” uždrausta prekiauti dar dviejų partijų ekologiškomis arbatomis

2012-09-13

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl taršos pesticidais UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ uždrausta realizuoti ekologiškų melisų ir pipirmėčių arbatų partijas, bei gamyboje naudoti žaliavą, įsigytą iš tiekėjo Lenkijoje.

Sprendimas priimtas gavus informaciją iš VšĮ „Ekoagros”, kurios atlikto tyrimo metu nustatyta, kad ekologiškų melisų ir pipirmėčių arbata užteršta pesticidų bentazono ir fluazifopo likučiais. Š. m. rugpjūčio mėnesį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba jau buvo nustačiusi, kad UAB „Švenčionių vaistažolės” gaminamos ekologinės čiobrelių ir ramunėlių arbatos užterštos pesticidais. Todėl įvertinus riziką, atrinkti ir kitų ekologinių arbatų mėginiai. Visos pesticidais užterštos arbatos buvo pagamintos iš Lenkijos įmonės „Runo Sp. z.o.o“ tiekiamos žaliavos.

Remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais, arbatų gamintojui UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ uždrausta realizuoti sandėlyje sulaikytas ekologiškas melisų ir pipirmėčių arbatos partijas, bei nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos išplatintą produkcijos dalį. Be to, įmonei uždrausta gamyboje naudoti pesticidais užterštą ekologiškų melisų ir pipirmėčių žaliavą.

Atsižvelgiant į tai, kad ekologinėje produkcijoje pesticidų likučių negali būti randama, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugią melisų ir pipirmėčių arbatą informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inform.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas