Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2018 m. gruodžio 15 d.
Laikas 10:19:49

EKOVAIKYSTĖ » Žaislų dirbtuvės: užburiančio Joninių žibinto gaminimas

2011-06-22

Šią savaitę švęsime Rasų šventę arba kitaip tariant Jonines. Naktį iš 23 į 24 ieškosim papračio žiedo, braidysim po pievas basi, rinksim žoles, šokinėsim per laužą. Nepamirškite, kad tai trumpiausia naktis metuose ir nevalia miegoti!

Mes šventei irgi ruošiamės – visi pasigaminome žibintą, kad galėtumėm pasišviesti takelį ieškant paparčio žiedo. Na, tai ne visai žaislas (jokiais būdais nepalikite vaikų vienų prie degančio žibinto, nes linksmybės gali baigtis liūdnai!), bet nieko geriau Joninių savaitei nesugalvojau. Šis darbelis pareikalaus daugiau laiko, nei ankstesni mūsų daryti, tačiau drąsiai galiu pasakyti – tikrai verta. 

Prireiks: stiklainio (tiks tiek 0,5 l, tiek didesni), standžios vielutės, servetėlių, lipalo, teptuko, vandens.

Pirmiausia pasiruošiam servetėles – reikia vieno sluoksnio, tad kitus tiesiog nuimam. Servetėles suplėšom į smulkesnes detales – maždaug 2×4 cm, bet galit ir improvizuoti. Į šį procesą galima įtraukti įvairaus amžiaus vaikus, patikėkit manim, jiems ši užduotis labai patiks!

Lipalą praskiedžiam su vandeniu (maždaug 1 šaukštas lipalo, 2 šaukštai vandens). Viską išmaišom, tepam ant stiklainio ir klijuojam suplėšytas servetėles. Servetėles reikia sustumti, kad susiraukšlėtų, lipalo ir vandens mase aptepam iš visų pusių (masė turi sudrėkinti visą servetėlę).

Palaukiam kol išdžius. Mes palikom džiūti per naktį, bet manau, kad pora valandų užtenka. Jei norit kad šis procesas būtų labai greitas, galima bandyti džiovinti plaukų džiovintuvu. Kai išdžiūsta, galime iš vielutės pagaminti žibintui pakabinimą – mes darėm iš dviejų vieluyčių (viena apsukol aplink stiklainį, kita už pirmosios prikabinom). Jei neturite vielutės, galit palikti ir taip, tik bus ne žibintas, o žvakidė, argi ne puiku? 

Į vidų reik įdėti žvakutę, užsidegt ir mėgautis įvairiaspalviu grožiu!

Svarbiausia į gamybos ir kūrybos procesą įtraukti visą šeimą – juk tai puiki proga visiems pabūti kartu!


Rubriką parengė www.medinisarkliukas.lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas