Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 17 d.
Laikas 08:12:44

Alternatyvi mityba » Vegetarizmas pro rakto skylutę

2011-04-11

Maistas yra tikrasis gėris, o valgymas tikroji palaima. Namuose išauginto ir pagaminto maisto skonis yra gardesnis, tuo niekas neabejoja, tačiau pasirinkti, ką auginti ir valgyti turime patys. Vienas iš pasirinkimo variantų – atsisakymas. Šiuo pasninko periodu, penktadieniais reikia nevalgyti mėsos ir apskritai valgyti kukliau, nes lašiša, nors ir ne mėsa, bet tikrai ne pasninko valgis. Jei pasninkas Jūsų nedomina, kita alternatyva atsisakyti – vegetarizmas.

Apie vegetarizmą prirašyta tiek straipsnių, kad nuo jų gausos susisuka galva. Pasirodo, būti vegetaru ne taip ir lengva. Pabandykime kartu pažvelgti į vegetarų gyvenimą ir išsiaiškinti, kas, kodėl, ko atsisako ir ką valgyti vietoje mėsos?

Visų pirma,vegetarizmas yra kelių rūšių: galite būti lakto-ovo vegetarais. Jie nevalgo mėsos, žuvies, paukštienos. Lakto vegetarai nevalgo mėsos, žuvies, paukštienos ir kiaušinių. Ovo vegetarai nevalgo mėsos, žuvies, paukštienos ir pieno produktų.

Veganizmo šalininkai siūlo atsisakyti mėsos, žuvies, paukštienos, kiaušinių, pieno produktų ir medaus.
Jei Jums to maža, galite prisijungti prie frugivorų. Tai nėra gentis iš ,,Žiedų valdovo“. Frugivorai valgo vaisius, riešutus ir sėklas, tačiau šie produktai turi būti surenkami nekenkiant augalui. Galite apsiriboti ankštiniais augalais. Makrobiotikai valgo nevalytus grūdus ir pupas, tačiau kai kurie valgo žuvį!

Naujasis mados klyksmas yra žalias. Žaliavalgiai valgo tik termiškai neapdorotą maistą: riešutus, daržoves, vaisius, įvairias sėklas. Maisto nekepa ir neverda, nes taip apdorojamas jis praranda vitaminus. Žaliavalgiai maistą džiovina iki 43 laipsnių temperatūros.

Jeigu esate linkęs į kraštutinumus, pasirinkite bene radikaliausią vegetarizmo pakraipą ir tapkite fryganu. Jie smerkia vartojančią visuomenę, todėl neperka nei maisto, nei kitų prekių. Jie augina maistą patys arba ieško jo konteineriuose. Fryganai teigia, kad išmesto maisto valgymas nedidina gyvūnų išnaudojimo, todėl konteineryje rastą mėsą, žuvį, pieną, medų ir kitus gyvūninės kilmės produktus valgyti galima. Taigi, ir vegetarizmas turi išimčių.

Jei norite, galite sugalvoti savo taisykles, sukurti naują vegetarizmo sritį ir paskelbus ją internete susikrauti milijonus (arba ne).
P.S. Jeigu nusprendėte nevalgyti mėsos dėl įsitikinimų, nebūkite šio nuosprendžio įkaitas ar fanatikas. Jeigu sapnuosite dešrą ir keiksite salotas, kurias valgote, dar palaukite, nes žingsnis į vegetarizmą turi būti džiaugsmingas ir tikras.


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

DO:) — 2011-04-27 15:28
DO:) — 2011-04-27 15:28

Labai prasau uzpildykite anketa, kurie domisi sveika mityba :) didelis aciu

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas