Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 13 d.
Laikas 10:05:04

NAUJIENOS » Vėžys Kinijos kaimelių šuliniuose (video)

2013-03-20

Kinijos vyriausybė jau kuria planą, kaip kovoti su „vėžiniais“ kaimeliais, kuriuose taršos lygis toks didelis, kad yra pastebimas milžiniškas ligų padidėjimas, ypač skrandžio vėžio, rašo dailymail.co.uk.

Kinijos vyriausybė šia didžiule problema susirūpino tik tada, kai apie „vėžio bombas“ kaimeliuose ėmė su pasipiktinimu rašyti socialinės žiniasklaidos svetainės ir tinklaraštininkai. Jie pasišovė informuoti visuomenę apie tikrąją padėtį Kinijos kaimuose – čia milžinišku greičiu didėja tarša ir vėžiniai susirgimai.

Huangjiava, kaimelis Kinijos Šandongo provincijoje, tapo ekologinio judėjimo simboliu po to, kai paaiškėjo, kad čia fiksuojamas vienas iš aukščiausių skrandžio vėžio susirgimų rodiklių visame pasaulyje. Tokia žinia greitai išplito per socialinį tinklalapį Weibo, kuris panašus į Twitter ar Facebook.

Manoma, kad gyvenvietės šulinius galėjo užteršti netoliese esanti aliuminio gamykla, kuri taip pat taršą išmeta ir į orą.

Kaimo gyventojas J. Zhang pasakojo, kad dar prieš dešimt metų vietos upių vanduo buvo labai švarus, iš jų net buvo galima gerti.

Į kaimelyje esančią tragišką padėtį dėmesį atkreipė aktyvistas Deng Fei, kuris socialiniame tinklalapyje Weibo turi tris milijonus pasekėjų, todėl valdžios institucijos tiesiog negalėjo užglaistyti ir ignoruoti jo pasisakymų, kad aliuminio gamyklos vadovai sąmoningai gamybos atliekas pumpuoja po žeme.

Dar 2009-aisiais Deng Fei sakė: „Jei nieko nekeisime – mes visi pasmerkti. Jei gruntinio vandens taršos problema nebus išspręsta, bus ne tik sutrypta visa sveikatos priežiūros sistema, bet ir nužudys galybes žmonių.

Praėjusį mėnesį valdžios institucijos buvo priverstos pripažinti „vėžinių miestelių“ egzistavimą. Kinijos Aplinkos ministerijos pranešime yra sakoma, kad kenksmingos cheminės medžiagos, kurios yra draudžiamos daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, Kinijoje vis dar plačiai naudojamos gamybos procese. Nuodingos cheminės medžiagos sukėlė virtinę aplinkosauginių problemų, susijusių su vandens ir oro tarša. Pranešime pažymima, kad yra net itin sunkių atvejų, kai padariniai daugiau nei skausmingi – „vėžinių kaimelių“ atsiradimas.

Pasak „Greenpeace“, Kinijoje yra 320 milijonų žmonių, kurie neturi prieigos prie švaraus geriamojo vandens ir 190 milijonų žmonių, kurie geria kenksmingomis cheminėmis medžiagomis užterštą vandenį.

Kinijos Aplinkos mokslų akademijos vandens taršos ekspertas Zhao Zhangyuan pats paklausė ir pats atsakė: „Ką sukelia požeminio vandens tarša? Daug ir baisių ligų… Požeminio vandens tarša jau perėjo į ypatingos krizės padėtį.“

Geografas Lee Liu yra išsamiai aprašęs padėtį vėžiniame kaimelyje Longling, esančiame Shaanxi: 1974 metais, kai kaimelyje gyveno 154 žmonės, užfiksuota pirmoji vėžio auka. Iki 2001 metų 36 gyventojai mirė nuo vėžio, 22 – nuo širdies ir smegenų ligų. Tik keturios iš 30 šeimų savo rate neturėjo nei vieno vėžinio susirgimo. Taip užfiksuotos keturios šeimos, kuriose nuo vėžio mirė visi šeimos nariai.

Baisiausia yra tai, kad dirvožemio tarša Kinijoje yra valstybinė paslaptis. Sunku net įsivaizduoti koks jos lygis gali būti milžiniškas, atsižvelgiant į tai, kad Kinija pripažįsta „vėžinių kaimelių“ egzistavimą.


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

aukse — 2013-03-22 16:12

Oi kaip baisu, bet manau cia ne tik Kinijai, bet ir visam pasauliui gresme.

Zivile — 2013-03-22 14:07

Kaip baisu

Lietuvis — 2013-03-22 13:25

Užuojauta Kinijos gamtai

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas