Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. liepos 04 d.
Laikas 12:02:08

Atliekos » Viešose Kauno vietose bus įrengtos šiukšliadėžes šunų ekskrementams

2012-02-29

Šią vasarą miesto parkuose, skveruose, kauniečių pamėgtose pasivaikščiojimų vietose bus įrengtos naujos šiukšliadėžės, į kurias šunis vedžiojantys kauniečiai galės mesti savo augintinių ekskrementus.

Palikti šunų ekskrementai ten, kur vaikšto žmonės ir žaidžia vaikai – įsisenėjusi problema. Savo miesto nenorintys teršti kauniečiai, kuriems surinktus šunų ekskrementus šiuo metu tenka mesti į buitinių atliekų konteinerius, jau šią vasarą galės naudotis naujomis šiukšliadėžėmis.
Kauno miesto savivaldybė skyrė 20 tūkst. litų specialioms šiukšliadėžėmės įsigyti ir sumontuoti. Šiuo metu yra rengiami viešųjų pirkimų dokumentai. Šįmet Kauno miesto savivaldybė ketina įsigyti apie 50 tokių šiukšliadėžių.

„Stebėdama aplinką matau, kad kauniečiai nori tvarkingai gyventi ir dažnas, vesdamas savo augintinį pasivaikščioti, pasiima ir maišelį jo ekskrementams. Šiuo metu iš seniūnijų renkame informaciją apie tokių šiukšliadėžių poreikį, vietas, kuriose jos galėtų stovėti, rengiame medžiagą viešųjų pirkimų konkursui. Šiukšliadėžėms skirta suma nėra didelė ir negalėsime nupirkti tiek, kiek iš tikrųjų reikėtų. Tačiau tai bus pirmas žingsnis, kitais metais šią programą tęsime ", – teigė Radeta Savickienė, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Pasak R. Savickienės, nuomonę dėl vietų, kuriose turėtų stovėti šiukšliadėžės, gali išsakyti ir visi kauniečiai. Jie savo pasiūlymus ir pastabas gali siųsti el. paštu aplinkos.apsaugos.skyrius@kaunas.lt

Pasirinktose vietose ketinama pastatyti spalvotas metalines šiukšliadėžės, ant kurių bus užklijuoti specialūs lipdukai. Pasak savivaldybės aplinkosaugos specialistų, svarbu parinkti ne tik tvirtos medžiagos, bet ir tinkamos formos dėžes, kad miestiečiai į jas negalėtų mesti buitinių atliekų.

Kauniečių pamėgtose pasivaikščiojimų vietose pastačius šiukšliadėžes, netoliese bus pakabinti ir informaciniai skelbimai, šiukšliadėžių išdėstymo schemos.


Kauno miesto savivaldybės inform.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas