*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. rugsėjo 28 d.
Laikas 21:23:51

BŪK SĄMONINGAS » Virtuvinė kempinėlė 200 000 kartų purvinesnė už klozeto dangtį!

2012-11-22

Turbūt šis faktas nustebins ne vieną namų šeimininkę ar šeimininką, tačiau tokia yra tiesa. Turėtumėte baimintis ne tik dėl to, kad ant kempinėlės esančios bakterijos „keliauja“ ant visų jūsų plaunamų lėkščių, puodų ir stalo įrankių. Mokslininkai įspėja, kad bakterijos, kurios yra randamos ant virtuvinių kempinėlių, šluosčių bei pjaustymo lentos, gali sukelti paralyžių.

Retas kuris susimąstome, kas gali knibždėti ant daiktų paviršių. Dažnai to net žinoti nenorime. Tačiau jums pasakysiu – ant 2,5 kvadratinio centimetro virtuvinės kempinėlės paviršiaus knibžda apie 10 milijonų bakterijų, o ant virtuvinės šluostės – 1 milijonas.

Galima ir pajuokauti – geriau pjaustykite daržoves ant klozeto dangčio, nei ant pjaustymo lentos, nes čia knibžda gerokai daugiau bakterijų. Bet tai gryna tiesa!

Arizonos universiteto mikrobiologijos profesorius Čarlzas Gerba, kuris tiria namų apyvokos daiktų bakterijų tipą bei plitimą, sako: „Klozeto dangtis, mikro organizmų atžvilgiu, vienas švariausių daiktų jūsų namuose. Turime labiau susirūpinti dėl kitų namų apyvokos daiktų, pavyzdžiui, virtuvinių kempinėlių, šluosčių, daugkartinių pirkinių maišelių.

Kitas garsus Didžiosios Britanijos mikrobiologas Hugas Peningtonas, sutiko su kolega: „Virtuvinė kempinėlė tikrai nešvariausias jūsų namų apyvokos daiktas. Viskas būtų gerai, jei kempinėlę naudotume tik lėkštės ar kitų stalo įrankių nešvarumų nubraukimui po karštu vandeniu. Tačiau juk dažniausiai su ta pačia kempinėle lėkštes, puodus, kitus stalo įrankius pilnai išplauname – nublizginame.“

Profesorius pasakojo, kad baisiausias „parazitas“, kuris dažniausiai aptinkama ant virtuvinės kempinėlės paviršiaus – kampylo bakterija, kuri gali sukelti paralyžių.

Paprastai šios bakterijos šaltinis – naminiai paukščiai. Patekusi į žmogaus organizmą ši bakterija gali sukelti Guillain-Barre sindromą – pasklinda po periferinę nervų sistemą, todėl turi liūdnų pasekmių judėjimui. Pasekmės gali būti liūdnos – paralyžius. Gijimo procesas labai komplikuotas – kartais gijimas gali užtrukti savaites, mėnesius ar net metus.


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Valentina — 2014-02-28 18:03

O man jis labai patinka, jau tris metus turiu ir galiu rekomenduoti. Plauna tik vandeniu, nenaudoju jokio indu ploviklio. Labai patvarus ir gerai issivirina.

Parma — 2014-02-28 16:32

As turiu ta skuduriuka is greenwalk, tai niekam tikes daiktas, rekomenduoju niekam nepirkti ir nemesti pinigu i bala, elementarus skuduriukas, tikrai neverta uz toki moketi.

Giedre — 2014-02-27 20:22

Turiu šį tinklą du metus. Daug pinigų jis man sutaupė. Ankščiau pirkdavau ir mesdavau kempines. O jį užpilu verdančiu vandeniu, praplaunu ūkišku muilu ir vėl naudoju. Pirkau parodoje iš greenwalk firmos.

Kriste — 2014-02-27 11:27

Naudoju ir as si audini indams. Geras jis tuo, kad ji galima virinti ir greitai dziusta, taip bakterijos susinaikina. Bet reikejo prie jo priprasti. Ir seima pripratinti.

Birute — 2014-02-24 20:50

Ne-rea-lus tas daiktas audinys indams plauti is greenwalko . Negaliu atsidziaugti.

Monika — 2014-02-22 15:47

Labai geras daiktas audinys indams plauti, pirkau iš greenwalk. Indus plaunu su vandeniu ir audiniu, po to audinį išplaunu ūkišku muilu. O pjaustymo lentą naudoju iš stiklo, tai manau jokie mikrobai ten nesidaugina.

Kristina — 2012-11-26 18:24

Nereikia taip bijoti tų bakterijų, jų yra visur ir nieko – dar gyvi esame :) Dar nesu girdėjusi, kad kas numirtų nuo kempinėlės bakterijų… o_O

agne — 2012-11-23 19:43

Teisingai Kostas sako, kad jei neplauna lentos , kempineles, tai ir dauginasi bakterijos. Jei kempinele ir sluoste keistu keleta kartu per savaite jokiu problemu nebutu. O virtuvine lenta galima nuplauti su soda.

kostas — 2012-11-23 09:44

lenta reikia nusiplauti , o kempinele su ferry naudojama , jokia bacila ferio neatlaikys, net nagus nugrauzia. Tupi amerikonai, tupycos, jiem net nedasyla, kad lenta nuplauti nors kaqrtais reikia, o ne maurus augintu. tupycos

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas