Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. gegužes 31 d.
Laikas 00:54:32

Statybos » Visas statybos procesas – nuo idėjos iki rakto – bus daug paprastesnis ir greitesnis

2013-03-29

namas

Teritorijų planavimas nebebus stabdys statyboms kaip ligi šiol. Lengviau atsikvėps ir ketinantys statytis gyvenamąjį namą žmonės, ir statybomis užsiimantys verslininkai. Bus gerokai patrauklesnės sąlygos investuotojams. Tai užtikrins Aplinkos ministerijos parengti ir Vyriausybei pateikti siūlymai, kaip Lietuvoje iš esmės patobulinti teritorijų planavimą.

Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, priėmus siūlomą naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymą ir su juo susijusių teisės aktų pataisas, teritorijų planavimo, o tuo pačiu ir visas statybos procesas – nuo idėjos iki rakto – bus daug paprastesnis ir greitesnis.

Visų pirma sumažės norinčiųjų statyti gyvenamuosius namus išlaidos – jiems nebereikės mokėti už teritorijų planavimo dokumentų rengimą. Gyventojams ar verslininkams, ketinantiems vykdyti statybas žemės sklype, pakaks parengti statybos projektą ir gauti statyti leidžiantį dokumentą, o užstatymo planus turės rengti savivaldybės. Net jeigu savivaldybė ir nebus parengusi detaliųjų planų, bus galima statyti statinius teisėtai valdomame žemės sklype vadovaujantis bendruoju planu.

Kad savivaldybės galėtų efektyviau planuoti teritorijas, net 40 proc. bus sutrumpintos planavimo procedūros, atsisakyta besidubliuojančių procedūrų. Detaliuosius planus tvirtins savivaldybės administracijos direktorius, todėl politikai nebegalės kištis detaliai planuojant teritorijas.

Savivaldybės planuoti privalės kvartalais, o ne sklypais, kaip dabar, kai vienam sklypui rengiamas detalusis planas. Todėl teritorija bus planuojama ir tvarkoma kompleksiškai, nebe padrikai. Ir žmonės, ir verslininkai galės lengviau pasikeisti žemės naudojimo būdą – tiesiog savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu.

Be teritorijų planavimą, tuo pačiu ir statybą lengvinančių sąlygų, Aplinkos ministerija siūlo ir daug kitų pakeitimų. Su jais galima susipažinti ministerijos tinklalapyje (rubrika „Teisės aktų projektai”, porubrikė „Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai”).


Wikimedia Commons nuotr.

Aplinkos ministerijos informacija

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas