Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. liepos 02 d.
Laikas 21:49:11

MĄSTYK ŽALIAI » Žaislų įvairovė. Kodėl mediniai geresni?

2011-04-06

Šiandieninis vaikų pasaulis pripildytas begalės garsų ir spalvų. Žaislų pasirinkimas įvairioms amžiaus grupėms toks didelis, kad gali apsvaigti galva. Žengdami į žaislų parduotuvę, atrodo, pasineriame į beprotiškai spalvingą, žėrintį, mirgantį, šviečiantį, hipnotizuojantį pasakų ir animacinių filmukų pasaulį, tačiau užvėrę duris – neatsimename beveik nieko…Tai mes, o ką atsimena vaikas? Kokie bus jo vaikystės prisiminimai?

Visi puikiai žinome, kokią svarbią naudą žaislai turi vaiko lavinimui ir auklėjimui, kūrybiškumo, fantazijos ugdymui, estetikos suvokimui, pojūčių formavimuisi. Tik nuo mūsų priklauso, kokius žaislus pasitelksime į pagalbą šioms svarbioms užduotims atlikti.

Tokie populiarūs šiandien plastikiniai, elektroniniai žaislai dažnai iškreipia vaiko tikrovės ir pojūčių suvokimą, įtraukdami į savo mirgantį, žybsintį pasaulį, skatina vaikus atsiriboti, užsidaryti jame, automatiškai atlikti nurodytas funkcijas ir nemoko ieškoti sprendimų pačiam. Neretai yra per sudėtingi ir kelia per didelį triukšmą. Vaikas nebesiekia taip jam reikalingo bendravimo. Tokių žaislų gamyboje dažnai naudojamos kenksmingos medžiagos, jie turi daug smulkių, lūžtančių detalių ir nėra saugūs nei vaikui, nei jo aplinkai.

Renkant žaislą savo vaikui, pirmiausia reiktų pagavoti, kokią naudą žaislas atneš vaikui, ko jį išmokys, ką lavins, ar jis saugus. Kaina, žinoma, dabar daugeliui ypač svarbus aspektas, bet verta pamąstyti ir apie tai, kad pirkdami pigesnį žaislą dažnai aukojame kokybę, ilgaamžiškumą, nesame tikri dėl žaislo saugumo, jo gamyboje naudojamų medžiagų.

Būtent dėl visų anksčiau paminėtų priežaščių mediniai žaislai dabar išgyvena tikrą atgimimą. Iš medienos gaminami daiktai gyvuoja ilgiau už plastikinius. Be to, jie žymiai saugesni ne tik mažyliui, kuris žaisdamas savo žaisliukus kiša prie veiduko, deda į burną ar apkabina, mediniai žaislai saugesni bei sveikesni ir mus supančiam pasauliui – net išmetus medinį žaisliuką, jis tikrai biologiškai suirs.

Mediniai žaislai vaikui teikia žymiai daugiau naudos nei bet kuris plastikinis. Žaisdamas jais vaikas nesikoncentruoja vien ties efektu ar automatiško veiksmo pasekme, jis kuria – išgalvoja istorijas, veiksmus, veikėjus, juos įgarsina, vaidina vaidmenis, ieško sprendimų, kviečiasi į pagalbą kitus. Tokiu būdu mažylis lavina savo socialinę, emocinę, kalbos raidą, ugdo kūrybiškumą bei vaizduotę. Taip pat lavina smulkiąją bei stambiąją motoriką.

Medinių žaisliukų dabar galima įsigyti daug kur, tačiau būtina stebėti jų ženklinimą – ar jie atitinka Europos Sąjungos reikalavimus ir ar ženklinti CE, tai yra – žaislo saugos reikalavimai turi būti patvirtinti CE tipo tyrimo sertifikatu. Tokius medinius žaisliukus galima įsigyti internetinėje parduotuvėlėje „Medinis arkliukas“.

„Medinis arkliukas“ išsiskiria iš kitų ir tuo, kad čia rasite tik lietuviškus ir tik medinius bei medžiaginius rankų darbo žaislus, gaminamus iš natūralių, ekologiškų medžiagų, dažytus tik ekologiškais dažais, kurie nekenkia nei vaikui nei jį supančiai aplinkai. Visi čia parduodami mediniai žaislai pagaminti iš lietuviškos beržo medienos, tinkamiausios medinukų gamybai, glotnūs, neturi smulkių detalių, todėl jais žaisdamas vaikas tikrai nesusižeis.

Šioje parduotuvėlėje ant virtualių lentynų rasite virš 200 medinių žaislų bei didžiausią medinių arkliukų pasirinkimą Lietuvoje. Verta apsilankyti net patiems išrankiausiems, nes pasirinkimas ir įvairovė išties didelis: nuo žaisliukų, skirtų vos gimusiems kūdikėliams, iki sudėtingesnių žaidimų vyresniems. Medinukai vaikams suteikia daugybę šviesių emocijų ir teigiamai veikia jų kūrybiškumo bei vaizduotės ugdymą. Juos galima dekoruoti patiems, o sulūžus – suklijuoti. Sendami jie tik įgauna tą nepakartojamą emocinį krūvį, kuris suteikia papildomos vertės.

Kodėl dar verta rinktis medinius žaislus? Nes tiesiog gera žinoti, kad vaikas savo kelionę po pasaulį pradeda su nuostabiu draugu, kuriame dar jaučiama medžio šiluma ir jaukumas, ir kuris galbūt lydės jį visą gyvenimą, nešdamas begalę prisiminimų ir šiltų jausmų.


www.medinisarkliukas.lt infor.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas